KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816315
*
nr 1581 6315
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, Blommande träd. Signerad. Olja på duk, 55x65 cm, yttermått inklusive ram: 78x89 cm
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 18:23:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 21:48:07
1
1.000 kr
27/11 11:32:16
2
Vinnande bud
27/11 18:18:54
1
1.200 kr
27/11 18:18:54
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommande träd felix hatz olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:23
*
Felix Hatz
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Läs om budbetjänten
nr 1581 6315
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, Blommande träd. Signerad. Olja på duk, 55x65 cm, yttermått inklusive ram: 78x89 cm
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/11 21:48:07 | 1 | 1.000 kr |
27/11 11:32:16 | 2 | Vinnande bud |
27/11 18:18:54 | 1 | 1.200 kr |
27/11 18:18:54 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommande träd felix hatz olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:23